תפריט ראשי  > ימי הולדת

יום הולדת שמחיום הולדת קצת אחרת, יומולדת כמו שילדים אוהבים, יום הולדת מדעי וימי הולדת בנושאים שונים

ילדי יום ההולדת והורים יקרים

מזל טוב לקראת יום ההולדת.

אני מציע פתרונות שיעשו אותך יותר ממרוצה, פתרונות להצלחת האירוע שלך ולהעשרת הידע של הילדים.

 

שעתיים של חוויה מדהימה, סוחפת ומרתקת והכי חשוב מלאה צחוק והתרגשות, יום הולדת קצת אחרת, יומולדת כמו שילדים אוהבים.

 

יום הולדת בו ילד/ת היומלדת נמצאים במרכז האירוע והילדים המשתתפים מכינים תוצר מרהיב לקחת איתם.

 

בהמשך תוכלו למצוא מידע על מספר הפעלות יום הולדת שאותן עורך ד"ר רוני טייכר.

 

במקום לבזבז זמן... פנו עוד היום לד"ר רוני טייכר ותחסכו מעצמכם זמן יקר - 09-7440271  או 050-2739788  צור קשר

 

לקבלת פירוט על תוכנית יום ההולדת, בחר בנושא יום ההולדת הרצויי

v     יום הולדת מדעי - קסמי מדע - שעשועי מדע, גלידה מדעית

v     יום הולדת מדעייום הולדת מתוק - הקקאו והשוקולד, פיסול בבצק סוכר

v     חגיגת יומולדת של פעם - משחקים, יצירת גבס ואפיית פיתות על סאג' או פיצות

v     יום הולדת מזמזם - בעקבות הדבורה והדבש

v     יום הולדת חושי עם גשש בלש בעקבות העקבות – הפעלה בנושא חושים

v     יום הולדת תנכי באהלו של אברהם אבינו או יום הולדת באוהל בדואי

v     סדנאות נוספות מתוך מגוון סדנאות העונה

הפעלת יום ההולדת יכולה להעשות:  בסלון הבית, בחצר הבית, בגן הציבורי, באולם, בגן הילדים או בבית הספר.

כסא היום הולדת כסא עם 360 מסמרים

לוח זמנים – כל התוכניות בנות 2-2.5 שעות מורכבות משלושה חלקים

בחלק הראשון - הפעלה חוויתית בכיכובו/ה של בעל/ת השמחה. הילדים במרכז הבמה.

בחלק השני - טקס היום הולדת שכולל ברכות הילדים לבעל השמחה ,קבלת העוגה והדלקת נרות בעזרת זיקוק, הפסקת אוכל וההפתעה - כסא מיוחד עם כ- 400 מסמרים.

בחלק השלישי – פעילות לילדים שכוללת הכנת יצירה אישית או משחק מדעי שלוקחים הביתה.

קיימת האפשרות לשלב (בתשלום נוסף) שערות סבתא, גלידה מדעית, כתובת אש, שקיות הפתעה מדעיות ועוד.

במקום לבזבז זמן... פנו עוד היום לד"ר רוני טייכר ותחסכו מעצמכם זמן יקר - 09-7440271 או 050-2739788 צור קשר

 

"המומחה לרשותך",  " סדנאות המוזיאון על גלגלים",   "טיולי המעבדה החוקרת" ,   חזרה לתפריט הראשי

 

 

יום הולדת מדעי - קסמי  מדע - שעשועי מדע

ביום הולדת מדעי מגיע ד"ר רוני טייכר מבעוד מועד ומארגן את המעבדה הניידת, על השולחן מגוון מבחנות, בצורות וגדלים שונים, המלאות ב"שיקויים" צבעוניים אותם יעורר ילד היומולדת בעזרת קרח יבש.

ביום הולדת מדעי אין מסיבה בלי בלונים, איך בלונים מתנפחים ללא עזרה? איך מנפחים בלונים בתוך בקבוק? כך נפתחת המסיבה, בעזרת בעל/ת השמחה עורכים ניסויים מדעיים ומשתפים את שאר הילדים - ביום הולדת מדעי הבמה וההופעה כולה של הילדים.

ביום הולדת מדעי מגוון גדול של ניסויים, בדגש בטיחות, הניסויים לא מסוכנים כמו: לשבת על כסא מסמרים, איך מנפחים בלון קטן בתוך צנצנת סגורה? איך להכניס ביצה להקבוק? איך משנים צבע מיץ כרוב סגול? משחקי שיווי משקל.

ביום הולדת מדעי מכינים הילדים משחק מדעי או יצירה שנשארת בידיהם.

ביום הולדת מדעי אפשרויות נוספות כמו: הכנת גלידה עם חנקן נוזלי* והקפאת חפצים שונים כמו שערכתי "בעידן הקרח" בבית ספר לשטויות ובמועדון לוגי, שיגור טיל מים, משחקים היתולים ושערות סבתא מסוכר(*) -  (* - תשלום נוסף).

 

רשימת ניסויים מומלצים ליום הולדת מדעי לפי נושאים וגילאים (יש לזכור שלא ניתן בהפעלת יום הולדת מדעי להשלים את כל הניסויים!)

גלרית תמונות: תמונות מיום ההולדת המדעי של אורן בן 6   תמונות מיום ההולדת המדעי של גיל בן 10 בחצר

ניסויים מדעיים מומלצים לפי נושאים וגילאים,  רשימת משחקים מדעיים / יצירה מומלצים לפי גילאים,

ניסויים מדעיים שאפשר לתרגל בבית

פנו עכשיו לד"ר רוני טייכר ותחסכו מעצמכם זמן יקר - 09-7440271 או 050-2739788 צור קשר

 

גלעד

עץ קקאו

יום הולדת מתוק - הקקאו והשוקולד

"אדון שוקו מחפש חבר שלו אדון שוקו אחר", אדון שוקו נכנס עם מגש כוסות שוקו ומכבד את הילדים בריקוד קצר (אפשרות) וכוס שוקו. ובהמשך סיפור הקקאו והשוקולד.

אצטקים שותים קקאו.jpgבעקבות גילויי אמריקה, מגיע הקקאו לאירופה ומשקלו בזהב. כינויו כמשקה האלים נבע מתכונותיו של המשקה המעורר, בדומה לקפה, אך בשונה מהקפה שתו אותו ממותק. היכן נמצאים עצי הקקאו? מה מיוחד בעץ הקקאו? מה טעם הקקאו? איך ניראה פרי הקקאו? מה להוסיף לשוקו כדי שיהיה שוקולד מוצק ולא נוזל?  ומה הם ההבדלים בין שוקולד חלב, לבין שוקולד מריר ולבין שוקולד לבן? בשאלות אלו והתנסיות נוספות נפעל בסדנת השוקולד.

 

זמן רב עבר עד משנמצאה הדרך להקשות את השוקו לשוקולד. שינוי במרכיביו הביא ליצירת שוקולד חלב, שוקולד מריר ושוקולד לבן (האם זה באמת שוקולד?!), מגוון שוקולדים רב נוצר מהוספת התוספות שונות (סוכריות ואגוזים וכו').

 

v     ביום הולדת מתוק נכיר את צמח הקקאו, את הפרי שלו, את הזרעיםפולי הקקאו ואת תוצריו בשילוב טעימת אבקת קקאו ואבקת קקאו עם סוכר (שוקולית).

v     ביום הולדת מתוק נחקור את מרכיבי השוקולד השונים וההבדל בין סוגי שוקולד (חלב, מריר ולבן – אם זה באמת שוקולד) תוך כדי טעימה בעיניים עצומות וזיהויי השוקולד.

v      ביום הולדת מתוק נתנסה בהכנת שוקולד ויציקתו לתבניות של פרליני שוקולד או בתבנית טבעית בצורת עלה.

v     ביום הולדת מתוק נכין את קופסאת אוצר השוקולד (עליה מודפס שמו של בעל השמחה) "היה לי נעים וגם טעים ביום הולדת של ..."

v     ביום הולדת מתוק, בנוסף, נכין כדורי שוקולד או בריקוע נכין תבניות למטבעות שוקולד בהם ניצוק שוקולד (ניתן להחליף חלק זה בפיסול בבצק סוכר).

 

 

החגיגת יום הולדת – משחקים היתוליים, יצירת גבס ואפיית פיתות על סאג' או פיצות

חגיגת יום הולדת מתחילה במשחקים היתוליים חוויתיים המותאמים לביצוע בתוך בית או בחוץ (חצר או גינה ציבורית) בשילוב העפת טיל מים.

ממשיכים בצביעת גבס, מזכרת מהיום הולדת.

מסיימים בהכנת פיתות על סאג' עם ממרח שוקולד או פיצות כבקשתך בתנור (בטאבון)

 


 

יום הולדת מזמזם בעקבות הדבורה והדבש

 ביום הולדת מזמזם, ד"ר רוני טייכר הכוורן לבוש סרבל לבן ומסווה נכנס עם כוורת דבורים (דבורים בנפרד, בכלי סגור קטן להדגמה). דרך סיפור והדגמות, ובעזרת ילד היום הולדת, יערכו המשתתפים היכרות עם עם משפחת הדבורה הכוללת את המלכה, בנותיה הפועלות והזכרים. נספר על ריקוד הכלולות של במלכה, הדרך בה מתפתחת וגדלה הדבורה הפועלת ועזרתה למשפחתה בכוורת. על צבעי האזהרה (צהוב על רקע חום) המלמדים על היותה מסוכנת - מצוידת בעוקץ.

 

ביום הולדת מזמזם, נבנה דגם דבורה גדול ונתחפש לדבורים עם כנפיים ומחושים וקשית כדי לאסוף "צוף" מהפרחים לכוורת שלנו. נספר על הדבורות הפועלות עמלות במשך כל היום בהבאת צוף, מים ואבקה לכוורת ועל הריקוד המיוחד לציון מקור צוף חדש.

 

ביום הולדת מזמזם, נסתכל בתאי חלת דבש הריקים ונזהה את המשושים – התאים שצורתם משושה בעלת שש דפנות. כמו-כן, מציינים התאים את המקומות בהן מגדלות הדבורים את צאצאיהם והיכן שומרות על מלאי המזון שלהם - הרי הוא הדבש. ניבחן החלת דבש מלאה כיצד נשמר הדבש ואינו נשפך.

ביום הולדת מזמזם, ניטעם דבש ישרות מחלת הדבש. ולמזכרת, נכין וניקח הביתה, דבורה האוספת צוף מפרח ובתוכה קופסית דבש.

 עם כוורת הדבוריםרוני הדבוראי

.

פעילות גשש בלש לחידוד החושים

יום הולדת חושי עם גשש בלש בעקבות העקבות – הפעלה בנושא חושים

 

ביום הולדת חושי נכיר את החושים בעזרת ידידנו בעלי החיים. מרבית בעלי החיים הינם חשאיים וערנותם לקולות וריחות עוזרת להם להימנע מצרות בכך שהם נעלמים הרבה לפני שניתן לראות אותם. אם פוקחים עין ומסתכלים בקרקע, אפשר ללמוד הרבה על אורחות חייהם של בעלי-החיים מהעקבות שנותרו אחריהם. תפקידו של הגשש-בלש להתחקות אחר פתרון תעלומות תוך שהוא מפענח את המידע הנקלט בחושיו הרגישים.

 

ביום הולדת חושי נברר: למה לחתול עיניים גדולות ולכלב אף גדול? כיצד  מנצלים בעלי-החיים את חושיהם? איזה חוש מפותח יותר אצל בעלי-החיים ואצלנו בני האדם? ואיך הופכים החושים לכלים בידי הגשש בלש בדרכו לפתרון תעלומה? ביום הולדת חושי נחקור את החושים בעזרת גולגלות של בעלי חיים שונים בהשוואה לחושים שלנו ונערוך הדגמות בנושא חוש הטעם חוש שיווי המשקל והרגישות לחום.

 

ביום הולדת חושי ההפעלה מתבצעת ב-6 בתחנות הכוללות: 1. הפעלת חוש הטעם בטעימות שונות, 2. הפעלת חוש הראיה בעקבות העקבות - טביעות אצבעות וזיהויי הדגמים בטביעות האצבע והכנת תעודת זהות 3. הפעלת חוש המישוש בהוצאת חפצים מתיבה סגורה וסידור פאזל בעיניים מכוסות. 4. הפעלת חוש הריח בזיהויי פריטי מזון. 5. הפעלת חוש השמיעה בתקשורת "טלפונית" וזיהויי חפצים לפי צלילים. 6. תעתועי ראיה הבאים לבלבל את חוש הראיה. המשתתפים עוברים בכל התחנות, ובחלק מהתחנות מכינים תוצרים שלוקחים הביתה.

עקבות

 

 

יום הולדת תנכי באהלו של אברהם אבינו או יום הולדת באוהל בדואי

ביום הולדת תנכי, הילדים מתחפשים לבני ישראל - הילדים מתלבשים בכפיה לראשם וכיסויי לבן על חולצתם (אפשרות). הקבוצה יושבת על שטיחים בתוך אוהל נוודים שחור עם מוטות עץ מחוזק בחבלים, שנבנה מבעוד מועד בחצר, גן ציבורי או כל מקום פתוח אחר. אברהם אבינו המחופש, מספר על אורח חיי הנוודים מתוך סיפורו של אברהם אבינו כאשר הוא מציג ומשחזר את המפגש של אברהם עם המלאכים, והילדים מתבקשים לחוות דעת על המתרחש. מדוע אברהם יושב בפתח האוהל? מדוע הוא מזמין את שלושת האנשים הזרים (המלאכים), שוטף את רגליהם ואף מאכיל אותם?

 

ביום הולדת תנכי, נדבר על קבלת האורחים וחשיבותה בקרב הנוודים נרחיב על ידי עריכת טקס הגשת התה (הילדים מתכבדים בכוס תה) וסיפורו של הקפה דרך הכנתו והכלים המשמשים להכנתו. הילדים יראו פולי קפה ירוקים, המחמסה - הכף הארוכה לקליית הפולים, המכתש והעלי ותפקידם הנוסף, הבקרג' (קנקן הקפה) והפנג'אן (כוס הקפה הקטנה).

 

ביום הולדת תנכי, נחקור מה היתה חלוקת התפקידים בבית, נחקור מה אכלו פעם ומה הכינו לאורחים על-פי סיפורו של אברהם ובהשוואה למה שקורה היום, כי הרי סיפורם של הנוודים הבדואים היום משמש אותנו להכרת התרבות הנוודית של פעם. בפעילות נפגוש כלים נוספים מהבית של פעם כמו צפחת, נאד העור למים כיצד שימרו את החלב ואיך מכינים גבינה וגם נכין גבינה. לגמל לעז ולכבשה תפקיד חשוב במשק הנוודי ואנו נכיר גם את דרך עיבוד שער הצמר לחוטים. בשילוב הדבקת צמר כבשים לתמונת כבשה (אפשרות).

 

ביום הולדת תנכי נפגוש בתרבות החומרית. המשק הנוודי עסק בחקלאות בסיסית של גידל חיטה ושעורה בעזרת חסדי שמים - בתקוה שירד גשם, אנו נכיר את הכלים ששמשו אותו כמו: המחרשה, המגל לקציר החיטים ואלומת חיטה. כמו-כן נלמד על חלקי האהל-בית, מה מותר ומה אסור, במה עזרו הילדים, היכן למדו ועם מי שיחקו.

ביום הולדת תנכי אוהל בדואיהילדים יתנסו:

     a           בטקס "קבלת אורחים" ויקבלו  תה מתוק

   a             בהחבצת חלב לגבינה

   a             בחריש עם מחרשת שן

   a             בהדבקת צמר כבשים לתמונה

   a             בטחינת גרגרי חיטה באבני הריחיים

   a             ברידוד בצק עם מערוך לפיתות ואפייתם על הסאג'

  a             באכילת הפיתה עם הגבינה שהוכנה, בתוספת גבינה לבנה, שמן זית וזעתר או הכנת פיצה כבקשתך