"המומחה לרשותך",  "המוזיאון על גלגלים",   "המעבדה החוקרת" ,   חזרה לתפריט הראשי

 

 מגזין רגעים  מאי 2004

מדע במטבח - שעשועי קסמים במטבח   / ד"ר רוני טייכר

 

גלעד הוא ילד סקרן והוא חושב שקסמים מרתקים ומרהיבים ילדים ומבוגרים כאחד וכשהוא מציג קסם הוא מלא גאווה. כמו גלעד, גם אתם תוכלו להציג בקלות מגוון קסמים כמו: איך בלון מתנפח מעצמו, מבלי שננשוף לתוכו? כיצד מכבים את הנר ללא נשיפה? כיצד מתפרץ הר געש? ואיך משנים את צבעו הסגול של מיץ הכרוב לאדום או לירוק? בכתבה זאת מוצגים החומרים והדרכים להצגת הקסמים / הניסויים הפשוטים מהחומרים המצויים במטבח ובבית.

 

 

הקסם הראשון - במטרה שבלון יתנפח מעצמו

עלינו להצטייד: כמובן בבלון, בקבוק מים קטן מפלסטיק ריק, משפך (שניתן להכין מהחצי העליון של בקבוק מים קטן מפלסטיק), כפית ובשני חומרים שילוו אותנו בכל הקסמים הבאים: חומץ ואבקת סודה לשתייה.

ההכנות הפשוטות: בעזרת  המשפך מכניס גלעד לתוך הבלון 3 כפיות אבקת סודה לשתייה ואילו לתוך בקבוק הפלסטיק נמזוג בזהירות חומץ עד כדי רבע מנפח הבקבוק (תמונה ראשונה מימין). נהדק את פיית הבלון לפיית הבקבוק מבלי לשפוך עדיין את הסודה לשתייה (תמונה שניה מימין).

 

הרכבת הבלון על הבקבוק, שבתוכו חומץ

הוספת האבקה לחומץ על-ידי הרמת הבלון - והבלון מתנפח

 

רגע הקסם: גלעד הכריז בקול "בלון התנפח" ואז הרים את הבלון ותוך כדי כך רוקן במהירות את אבקת הסודה לשתייה לבקבוק (תמונה שלישית מימין) ומה שנותר זה להסתכל כיצד הבלון מתנפח מעצמו (תמונה רביעית מימין).

מה קורה? הבלון התנפח מהגז השקוף שהשתחרר בתסיסה שנוצרה בבקבוק ממגע אבקת הסודה לשתייה עם החומץ. גז זה שהשתחרר נקרא בשם פחמן דו-חמצני והוא נמצא בכל המשקאות המוגזים כמו הקולה.

 

 

קסם שני  מכבי האש - במטרה לכבות נר דולק ללא נשיפה (לקסם זה נדרשת עזרת מבוגר)

עלינו להצטייד: בנר וגפרורים, כפית בקבוק מים קטן מפלסטיק ריק ובשני החומרים שהכרנו: חומץ ואבקת סודה לשתייה.

ההכנות הפשוטות: לתוך בקבוק הפלסטיק נמזוג בזהירות חומץ עד כדי רבע מנפח הבקבוק. לבקבוק הוסיף גלעד, בעזרת משפך, 2 כפיות אבקת סודה לשתייה ונאפשר תסיסה (תמונה ראשונה מימין). בגמר התסיסה ובעזרת מבוגר נדליק נר במקום בטוח.

 

רגע הקסם: גלעד הכריז בקול "נר הכבה" ואז הרים את הבקבוק ולקרב את פיית הבקבוק אל הנר הבוער תוך שהוא מבצע תנועה של שפיכת הגז מתוך הבקבוק אך מבלי לשפוך את החומץ וראו איזה פלא הנר כבה (תמונה שניה מימין) הנר השני הדולק הינו לצורך ההשוואה.

מה קורה? הנר נכבה כי גז הפחמן דו-חמצני שנוצר בתסיסה כבד מהאוויר ולכן מצטבר בבקבוק, כאשר מטים את הבקבוק ונשפך הגז וכשהוא עוטף את להבת הנר נמנעת הגעת החמצן החשוב לבעירה ובשל כך כבה הנר. פטנט זה, של חניקת האש בעזרת פחמן דו חמצני, נמצא גם בשימושם של מכבי האש.

 

 

קסם שלישי - במטרה ליצור התפרצות געשית

עלינו להצטייד: בבקבוק קטן, צבע מאכל אדום, מגש וכלי עם חול בוקבוק פלסטיק קטן ובשני החומרים שהכרנו: חומץ ואבקת סודה לשתייה.

ההכנות הפשוטות: גלעד מיקם בקבוק קטן במרכז המגש. סביב הבקבוק הקטן ערם גלעד חול בצורת קונוס שיסתיר את הבקבוק ויצר דגם של הר (תמונה ראשונה מימין). הוא מלא מלא בתוך הבקבוק הקטן, שבתוך ערמת החול, 3 כפיות אבקת סודה לשתייה והוסיף צבע מאכל אדום (תמונה שניה מימין). לתוך בקבוק הפלסטיק נמזוג בזהירות חומץ עד כדי רבע מנפח הבקבוק.

 

רגע הקסם: גלעד הכריז בקול "הר הגעש מתפרץ" ואז יצק את החומץ שבבקבוק אל פיית הבקבוק שבערמת החול (תמונה שלישית מימין) והחל לצפות ב"לבה" האדומה הפורצת מלוע הר הגעש וגולשת במדרון (תמונה רביעית מימין).

 

 

קסם רביעי צבע בטבע - במטרה לשנות את צבעו הסגול של מיץ הכרוב לאדום או לירוק

עלינו להצטייד: בכרוב אדום, סכין וקרש חיתוך, קנקן מים חמים, קערה ומסננת, קנקן ו 4 כוסות שקופות, לימון, שבבים מסבון (ולא סבון נוזלי) ואת שני החומרים שהכרנו: חומץ ואבקת סודה לשתייה.

ההכנות הפשוטות: אבא של גלעד חתך בזהירות חצי כרוב אדום לחתיכות קטנות. לתוך קערה הוספנו את חתיכות הכרוב האדום ובזהירות מזגנו מים החמים, המתנו כרבע שעה להופעת חליטת הכרוב בצבע סגול (תמונה ראשונה מימין). העברנו דרך המסננת את הנוזל הסגול ושמרנו אותו אותו בקנקן.  מהקנקן נמזוג לארבעת הכוסות בנפח של כשליש הכוס מהתמיסה הסגולה של חליטת הכרוב.

הכנת מיצויי הכרוב במים חמים

תגובת מיצויי הכרוב לנוזלים חומציים - צבע אדום ובסיסיים - צבע ירוק

 

 

רגע הקסם: לכוס הראשונה נוסיף לימון, וראו איזה פלא, הצבע הסגול השתנה לאדום ואילו בכוס השניה לאחר שנכניס את שבבי הסבון ונערבב היטב יופיע הצבע הירוק-תכלת (תמונה שניה מימין). האם אתם מוכנים לנחש מה יהיה הצבע בכוס השלישית לאחר שנמזוג חומץ ובכוס הרביעית נשפוך אבקת סודה לשתייה? ואיזה צבע יהפוך הנוזל בכוס הרביעית (לאחר שהוספנו את אבקת הסודה לשתייה) כשנמזוג את הנוזל מהכוס השלישית (לאחר שהוספנו את החומץ)? 

מה קורה? מיץ כרוב אדום מכיל חומר הנקרא אנתוציאן. חומר זה נמצא גם בפרחים אדומים, וורודים, כחולים וסגולים והוא משנה את צבעו בנוכחות חומצות ובסיסים. ניתן להמשיך ולזהות בעזרת שינויי הצבע בחליטת הכרוב נוכחות חומצות במזונות שונים כמו בקולה בתפוז ועוד.