פעילויות ליום המשפחה - פעילויות גיבוש הורים וילדים לקראת יום המשפחה

מוזיאון מדע על גלגלים של ד"ר רוני טייכר מציג מספר פעילויות לילדים, הניתנות לשילוב גם עם ההורים, כהפעלה לקראת יום המשפחה.

"המומחה לרשותך",  "סדנאות המוזיאון על גלגלים",   "טיולי המעבדה החוקרת" ,   חזרה לתפריט הראשי    ד"ר רוני טייכר,  טל: 09-7440271 פקס: 09-7429316 נייד: 052-2739788

 

 

העץ הנדיב - פעילות גיבוש הורים וילדים לקראת יום המשפחה בנושא מתחום איכות הסביבה

פעילות "העץ הנדיב" מיועדת לילדים בלוית הוריהם. בתוכנית שיחה קצרה לכל המשתתפים בנושא המחזור והשימוש חוזר כפתרון לבעיית הפסולת המצטברת, ולאחר מכן חלוקה לתחנות עבודה:

מיחזור ניירהכנת תמונת נייר אומנותי - סינון תאית ברשתות, קישוט, יבוש, הדבקה למצע קשיח ועיטור מסגרת.

אפשרות נוספת,  שימוש חוזר בנייר עיתוןהכנת שקית נייר עם ידיות מנייר עיתון וגם האפשרות להכנת מסגרת לתמונה על בסיס שכבות נייר עיתן על גבי צלחת.

 

 

image002מהביצה לתרנגולת - פעילות גיבוש הורים וילדים לקראת יום המשפחה בנושא מתחום משפחות בעולם החי

המחזת הסיפור האפרוח שהלך לחפש אימא אחרת, כל הילידים משתתפים והתפקידים נקבעים בעזרת מסכות. בהמשך, הפעילות עוסקת במחזור חייהם של בעלי חיים שונים ועל משפחותיהם ונתעכב  ובייחוד במחלקת העופות, אפשרות ליטוף וחקר אפרוחים  לסיום ויצירת כרטיס ברכה למשפחה בצורת זוג אפרוחים הבוקעים מהביצים.    

 

המשפחה שלי - פעילות גיבוש הורים וילדים לקראת יום המשפחה בנושא מתחום הווי המשפחה שלי

·         הפעילות "המשפחה שלי" מורכבת ממספר הפעלות חווייתיות כמו:

·         שניצל בורשט - הפעלה בדרך של משימות  - הכיתה מתחלקת ל-5 צוותים, הפועלים ב- 5 משימות בנושא יום המשפחה (תשבץ, השלם את החסר וכו')  בזמן קצוב ולאחר מכן המשימה עוברת לצוות הבא, כך שכל הקבוצות מבצעות את כל המשימות ומתחרות על מקסימום ביצוע בפרק זמן קצר..           

·         ג'ינגל יום המשפחה הפעלה בה נידרש כל צוות לחבר ג'ינגל בנושא יום המשפחה ומציג לפני המליאה (כיתה)    

·         שחק אותה בפנטומימה הפעלה בדרך משחק המציג את התקשורת הלא מילולית במשפחה. ההורה מול הילד, מעבירים אחד לשני משפט בפנטומימה.

·         מכירה פומבית בהפעלה זו התלמידים מכינים מראש משפט אחד או שנים המזהה אותם. המנחה מקריא את המשפטים וההורים צריכים לזהות את הצאצא שלהם. אפשרות נוספת זיהוי הצאצא בעזרת חוש המישוש על-ידי ההורה, שעיניו מכוסות.                                                                    

·         יצירה יציקת גבס, בשיתוף ובעזרת ההורים, לתוך תבנית שבוחרים ואח"כ צובעים.