עמוד ראשי > סדנאות > גיבושונים כיתתיים

הצעות לגיבושונים כיתתיים - פעילויות הורים וילדים (רשימה חלקית)

מוזיאון מדע על גלגלים עורך גיבושונים לחיזוק הקשר בין המשתתפים  בקבוצה (ילדים או הורים וילדים) כפעילות :פתיחת שנה, יום המשפחה, טיולי משפחות או כמסיבת סיום. הפעילות יכולה להתבצע בכל מקום -  בגן ציבורי בבית הספר או כטיול משפחות חוויתי קצר / ארוך משולב ב: טיול, הדרכה, הפעלה ויצירה.

 

גיבושונים לפתיחת שנה   פעילויות בתוך מבנה,  פעילויות מחוץ למבנההצעות לטיולי משפחות

 

פעילות בתוך מבנה

ניתן לבצע בשילוב האפשרויות: אפיית פיתות,  נקניקיה בלחמנייה, "שערות סבתא" – סוכר

מתוק.. מתוק..:

הכרות עם הקקאו והתפתחות יצור השוקולד, מה בין שוקולד חום לשוקולד לבן ולשוקולד מריר (מלווה בטעימות). הילדים מכינים פרלינים וכדורי שוקולד וכמו-כן מכינים את קופסת אוצר השוקולד.

מהביצה לתרנגולת

כל הילדים משתתפים בהמחזת הסיפור האפרוח שהלך לחפש אמא אחרת בעזרת מסכות. ליטוף אפרוחים, וצפייה ביצים בבקיעה, יצירת תמונת אפרוח משולבת בגזירה והדבקה בקליפות ביצים או יצירת מוביל עם דוגרת, ביצה ואפרוח.

 

אוריגאמי - שעשועי קיפולי נייר

נכיר את אומנות קיפולי הנייר ליצירת צורות פרחים וחיות שונות.

שעשועי בלונים

משחקים עם בלונים, תחרות הבלון המעוטר, הדבקה והפרחת כדור פורח קבוצתי.

 

 

שעשועי חשיבה

משחקים, חידות ופתרון תעלומות בעזרת הראש.

פעילות מחוץ למבנה

אירוח בדואי

משלב הקמת אוהל אירוח, סיפורי הבדואים עם כוס תה, התנסות בחריש עם מחרשה וטחינת חיטה עם אבני רחיים. לישת קמח לבצק ורידודו לפיתה, אפיה על סג' ואכילה עם גבינה/חומוס, שמן-זית וזעתר, אפשרויות נקניקיה בלחמניה, "שערות סבתא" - סוכר. פרטים נוספים...

מחפשים את המטמון

משחק בו מתחלקים למספר קבוצות, מפענחים כתבי חידה בשילוב עם ביצוע משימות היתוליות. ניתן לשחק בשכונה, בפארק אפק, בנווה צדק ובנמל יפו.

משחקים ועפיפונים

משחקים היתוליים המשלבים הורים וילדים. בהמשך הפנינג של העפת עפיפונים. ניתן לבצע על מדשאה פתוחה בשכונה, בפארק קרוב. אפשרויות: אפיית פיתות + גבינה, שמן זית וזעתר,  נקניקיה בלחמניה, "שערות סבתא" - סוכר.

 

סרטנים ועפיפונים

פעילות להכרת החי בחוף הים הסלעי תוך כדי איסוף בעלי-חיים (כמו סרטנים). בהמשך הפנינג של בניה והעפת עפיפונים. ניתן לבצע בחוף אולגה וחוף הבונים.

טיולי משפחות (לחץ לקבלת אפשרויות)

טיול בעל עניין לכל המשפחה. שילוב הליכה קצרה עם פעילות חקר והפעלות בשדה. נסיעת המשפחות תעשה במכוניות פרטיות. יעד הטיול ולוח הזמנים יקבעו עם הקבוצה.